Leden 2009

Můj 10.diplom!

24. ledna 2009 v 18:35 | Elizabeth |  Diplomas for me....
Diplomek za bleskovky od mého SB Tynnis ;) Díky moc!

Diplomek pro Elizabeth

Nachcípaná jak zákon káže!

15. ledna 2009 v 8:50 | Elizabeth |  Moje kecy, názory, myšlenky.....
Myslím, že název článku mluví za vše........
Je mi vážně mizerně, ani nevim co mi je, asi nějaké nachlazení nebo něco takového,ale je to fakt děs!!
Už asi tři dny jsem docela ošklivě kašlala a včera to začalo být opravdu nepříjemné....večer mi třeštila hlava jako by mi ji někdo přejel parním válce a v noci jsme se díky rýmě prakticky nevyspala. Ráno jsem se probudila asi v půl šesté a bylo mi vážně hrozně..nemohla jsem vůbec dýchat. Později když mě maka přišla "vzbudit" jsem si změřila teplotu a ouha 37,4...je to docela málo ale já nikdy netrpěla vysokýma horečkama, takže přece jen...mamka mě nechala doma, takže se tady u počítače teď momentálně dusím....můj nos je totiž totálně ucpaný....
No toť asi vše co sem vám chtěla napsat, doufám že se z toho brzy vylížu....
Tak zatím ahoooooj!!!


Základní info o mé osobě...

4. ledna 2009 v 21:29 | Elizabeth |  Řetězáky, dotazníky, dotazy.......
JMÉNO:
Eliška, tak mi často říkají i doma, ale když rodiče naštvu máma mi s oblibou říká Líza....
Dál mi říkají Eli, Elis, Elizabeth, Elino, Elinko, Lízinko, Élo a věřte či ne i Lištičko :) Ve škole jsem si vysloužila i "přezdívky" Elík a Elišák
Své jméno mám ráda, snad jen jediný jeho tvar nemusim a to je Elda....to fakt nee :)
Moje jméno v jiných jazycích:
Francouzsky: Élise
Německy, švédsky: Elise
Slovensky: Eliška
Rusky: Элиза
Italsky: Elisa
Anglicky: Elizabeth,Alice
Elfsky: Eruvérë, Eruvanda

VĚK:
Je mi 17 (narozky mám v listopadu) a chodím do druháku na gympl.....

ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU:
Střelec!! A jsem za to ráda...i když jsem takový hraniční Střelec, páč kdybych se narodila o den dřív byla bych Štír :) Možná proto na mě příliš nesedí Střelcova sebejistota, ctižádostivost a sebevědomí....no jo holt čistej Střelec nejsem :)
Více o mém znamení →Střelec

ZÁJMY:
Mé zájmy mi vždy "nadiktovala" mamka v podobě různých kroužků...když jsem byla mladší, štvalo mě to a většinou jsem na kroužky nechodila ráda. Teď mě to přešlo a docela ráda si jdu jednou týdně zaplavat nebo zahrát na kytaru....tedy někdy se mi samozřejmě taky nechce, ale svým způsobem mě to baví.
Mé hlavní zájmy jsou především čtení, malování, psaní, no a taky počítač a televize.....já vim je to se mnou hrozný :)
Poslední dobou se hodně snažím odpoutat se od tohole světa, od téhle reality a nechat se unášet mojí fantasií do světů, které jsou pro mě mnohem lákavější a hezčí než ten reálný...takzvaně sním s otevřenýma očima... Moje mamka je z toho docela na nervy a říká ať už se konečně vzpamatuji, ale to se mě nechce :)
Co se týče čtení, miluju dobrodruřné knihy...někdy si přečtu i nějaký dobrodružný román,ale musí být dobrodružný, telenovely v knižním podání vážně nečtu....můj nejoblíbenější žánr je ale (překvapivě) fantasy...
Jinak také čtu na internetu hodně povídky, hlavně Harry Potter fanfiction ale i nějaké fantasy..a musím říct, že pár povídek je mnohem lepší některé knihy, které jsem četla.
Také se pokouším psát nějaké povídky....zrovna teď mám dvě rozepsané (téma Harry Potter) ale nevím, mám pocit že spisovatel ze mě nebude.
Co se týče malování, o tom raději pomlčím....maluji sice ráda, ale podle mě je to dost děs :o)


CO MILUJI:
No tak toho je hodně.....co nejvíc miluji je asi příroda...a samozřejmě zvířátka(kromě hmyzu a podobných potvor:))
Moje neoblíbenější roční období je asi jaro. Miluju jak to všechno kvete a jak se to probouzí po té zimě...tady u nás v Praze to stojí docela za nic, díky tomu že tu není sníh, ale i tak to mám ráda...dál mám ráda podzim. Barevné listí na stromech, příjemné sluníčko a jemný vánek prostě zbožňuju!!! Léto mám taky docela ráda, ale nemůžu říct, že zrovna miluju ty vedra.
Co se týče zimy....tady v Praze nikdy není, takže k ním moc blízký vztah nemám. Ale je fakt, že když jsme na chatě a tam jsou závěje sněhu, svítí slunko a na stromech se leksne námraza, má to své kouzlo :)
Zvířátka mám taky moc ráda.....Nejvíce asi pejsky no a také koně, to jsou podle mě úžasná stvoření. Bohužel nechodím nikam jezdit, což mě docela mrzí..mám štětsí když se na koni svezu tak jednou do roka :)
Pejsánka si ale užiju dost, máme už skoro dva roky doma fenku australského ovčáka Betty..je to moje zlatíčko, ikdyž ranní venčení mi dáva zabrat :)
Kormě pejska máme doma i kocoura-ten se jmenuje Šéf :) je to docela přítuulná černobílá koule, která nám zpříjemňuje život už asi šest let, teď nevím přesně. S Betty se mají docela rádi, mám pocit že Betty našeho kocoura adoptovala a považuje ho za své štěně :)
Kromě domácích zvířat miluji i divoké šelmy, jako třeba tyhři, lvi, panteři......
Zbožňuji vlky!! Vážně, podle mě to jsou ta nejúžasnější zvířata na světě...mám je ještě radši než koně a psy-i když k nim nemá daleko :)......
Také miluju knihy a čtení- hlavně fantasy a dobroružné...
No a samozřejmě miluji svoje přátele, rodinu a taky jídlo :) Například čokoláda, nebo zmrzlina, a taky ovoce to je něco bez čeho si život nedokážu představit!

OBLÍBENÉ KNIHY:
No tak těch je opravdu hodně!! Dobrá pustím se do toho...
Pán Prstenů 1,2,3; Eragon, Eldest, Brisinger; Zlatý kompas, Jedinečný nůž, Jantarové kukátko; Ztracený svět v podzemí, Hlouběji do podzemí; Harry Potter 1,2,3,4,5,6,7, Bajky Barda Beedleho, Letopisy Narnie; Vlčice a dívka, Válka vlků, Noc vlčice; Magyk...no to je asi z fantasy vše..na to že ho mám tak ráda, jsem toho přečtela docela málo, ale chystám se na další knížky :)
Jinak mám strašně ráda knihy Karla Maye. Jo je to možná trochu divný, protože tohle byla literatura našich rodičů a spíše klukovská, ale já vážně úplně hltám příběhy o Vinnetuovi :)
Vinnetou 1,2,3; Černý mustang, Old Surehand 1,2; Duch Llana Estacada; Petrolejový princ; Satan a Jidáš(3díly); Syn lovce medvědů....
Další téma mé četby jsou koně...přečetla jsem samozřejmě Černého krasavce,Malý král(Willow king) a vlatním 18 dílů série Dívky v sedlech :)
Mezi mé oblíbené knihy patří také Hospoda Jamajka, Čachtická paní, Ivanhoe,.....

OBLÍBENÉ FILMY:
Těch je taky spousta :)
Pán Prstenů 1,2,3 ; Piráti z Karibiku 1,2,3 ; Stmívání; Robin Hood král zbojníků; Hvězdný prach; Jestřábí žena, Deník princezny 1,2; Neprůstřelný mnich; Harry Potter 1,2,3,4,5,; Letopisy Narnie; Nespoutaní; Flicka; Ohnivý oceán; Shrek, Doba ledová 1,2; Madagaskar 1,2....

OBLÍBENÉ SERIÁLY:
I když teď jsem častěji na počítači, seriálů mám shlédnutých spoustu
Kobra 11, Hvězdná brána, Andromeda, Čarodějky, Kriminálka Miami, Námořní vyšetřovací služba, Odložené případy, Komisař Rex :)
No a také Přátelé, Chůva k pohledání, Comeback a Krok za krokem

OBLÍBENÝ HEREC:
Nejspíš Johnny Depp...dál mám ráda Orlanda Blooma, Skandera Keyenese i Brada Pitta

OBLÍBENÁ HEREČKA:
Liv Tyler a Keira Knightley

OBLÍBENÝ ZPĚVÁK:
No já poslouchám spíš skupiny, ale líbí se mi Bryan Adams, Josh Groban nebo Robbie Williams, trochu i James Blunt

OBLÍBENÁ ZPĚVAČKA:
Avril Lavigne, Enya...

OBLÍBENÁ SKUPINA:
My Chemical Romance, Evanescence, Linkin park, Simple Plan, Green Day, Kryštof, Sum 41, Billy Talent, Within Temptation...

OBLÍBENÁ PÍSNIČKA:
Cancer, I don't love you od My Chemical Romance, My immortal od Evanescence, Our Farewell, Overcome, All I Need, Memories, Angesl od Within Temptation, Tears and Rain od Jamese Blunta, Remember When It Rained od Joshe Grobana a hafec dalších.......

OBLÍBENÁ BARVA:
Mám ráda živé a syté barvy. Moje nejoblíbenější barvička je tmavě zelená...taková ta opravdu zelené(ne nějaká křiklavá) ale tmavá a sytá...úžasná barva...a v kombinaci se stříbrnou...:)
Dál mám ráda modrou(taky tmavou) a fialovou.

OBLÍBENÁ KVĚTINA:
Lilie, fialka a také šeřík- ikdyž to není úplně květina, ale keř :)

OBLÍBENÉ JÍDLO:
Pizza, Smažený sýr, řízek, hranolky, špagety, kynuté ovocné knedlíky, vepřo knedlo zelo....prostě dobrá česká jídla...dál mám ráda tortily( u nás na základce je dělaly skvělé) a taky KFC!!!!
Jsem prostě strašnej jedlík :)

OBLÍBENÉ PITÍ:
Asi nejvíc miluji pomerančový džus - nejlépe s dužinou....mňam!!
Také ráda piju ovocné čaje....
(alkohol sem psát nebudu :))

ČEHO SE BOJÍM:
Nooo to je otázka...teda ne že bych se ničeho nebála, to rozhodně ne, ale jsou to takové ty pomíjivé strachy...jak dopadne písemka, co se stane když tohle udělám..atd
Ale netrpím žádnou fóbií abych měla vyloženě z nečeho velkej strach! Dokonce ani smrti se moc nebojím, což je docela s podivem, protože většina lidí se jí bojí. Teda ne že bych se jí nebála...kdyby mi hrozilo smrtelné nebezpečí nebo kdyby bylo jisté(či skoro jisté) že zemřu asi bych byla strachy bez sebe, ale jinak ze smrti strach nemám :)

MOJE POVAHA:
Jsem stydlivka. Možná to tak nevypadá, ale já jsem docela zdrženlivá a nejsem vůbec sebevědomá. Obzvlášť když se objevím někde v novém cizím prostředí s novýma lidma. Stáhnu se do pozadí, poslouchám a dělám si obraz o ostatních a neříkám rovnou své názory, které by popřípadě byli proti většině :) Je to docela blbá vlastnost ale mám pocit že s tím už nic nenadělám.
Jinak v kruhu přátel jsem velice veselá a živá, řekla bych že i dost temperamentní a často praštěná :) Jsem ovšem cholerik, páč dokážu být dlouho zticha, ale pak vylítnu, že se ostatní diví!
Občas jsem taky dost náladová.....v jednu chvíli se směju v druhou už jen zamlkle hledím do prázdna a kámošky ze mě nedostanou víc jak dvě slova :)
Jo a miluji samotu....vážně!! Samozřejmě ne pořád, jsem ráda když s kámoškama někam razíme, ale samota je něco co mě fascinuje, přitahuje a uklidňuje.....