Květen 2008

Harry Potter Ohnivý pohár

30. května 2008 v 19:29 | Elizabeth |  Knihy HP
Harry Potter a ohnivý pohár
( Harry Potter and the Goblet of Fire)
Vydáno: Nakladatelství Bloomsbury, Londýn, 2000
Do českého originálu přeložil Vladimír Medek,
Ilustrovala Mary GrandPré, graficky upravil Václav Ritina
V českém znění vydalo nakladatelství Albatros
Věnováno:
Petru Rowlingovi
na památku pana Ridleyho
a Susan Sladdenové,
která Harrymu pomohla
z jeho přístěnku.
Stručný obsah:
Čtvrtý díl začíná Mistrovstvím světa ve famfrpálu. Harry na něj jede společně s Weasleovýma a s Hermionou, potká tam však spoustu svých dalších přátel z Bradavic. Utkání je skvělé, ale najednou se začnou ozývat rány a po kempu (kde nocují) se pohybují zamaskovaní lidé -Smrtijedi, Voldemortovi přívrženci). Ve vzduchu nad sebou drží mudly. Pan Weasley spolu s nejstaršími syny, kteří pracují na ministerstvu kouzel pomáhají mudly zachránit. Harry, Ron a Hermiona se schovají v lese. Náhle uslyší výkřik: Mordsmorde a na obloze se objeví zvláštní znamení lebky, které z úst vylézá had. Znamení zla...Voldemortovo znamení. Nato se všichni Smrtijedi rozprchnou a na místě, odkud bylo znamení vykouzleno se najde domácí skřítka pana Skrka (šéf odboru pro mezinárodní kouzelnickou komunikaci na ministerstvu kouzel, Percyho veddoucí), Winky a tu oan Skrk vyhodí. V Bradavicích se studenti dozví, že se letos bude konat urnaj tří kouzelnických škol, Bradavic, Krásnohůlek a Kruvalu. Přijedou hosti z francouzských Krásnohůlek a z bulharského Kruvalu. Každý, kdo se chce turnaje zúčastnit, musí dosáhnout hranice plnoletosti (17 let) a musí vhodit své jméno do Ohnivého poháru. Ten, jako nestranný soudce vybere z každé školy jednoho uchazeče a ti mezi sebou pak soutěží ve třech úkolech. Neznámou příčinnou se do Poháru dostane i Harryho jméno a ten je vybrán, jako čtvrtý soutěžící. Ron, který Harrymu nevěří, že své jméno do Poháru nehodil, s ním nemluví. První úkol je, dostat se za záda dračici a sebrat jí zlaté vejce. Zvládne to s použitím svého Kulového blesku (závodní koště, které dostal od Siriuse). Zadání druhého úkolu je skryto ve zlatém vejci. Harry ho s pomocí svého soupeře Cedrika Diggoryho vyluští a zjistí, že mu bude ukradeno něco, co má nejradši a bude to muset achránit ze dna hlubokého Bradavického jezera. Domácí skřítek Dobby, který nyní pracuje v Bradavicích, mu dá žaberník, slizká věc, jež po spolknutí umožní dýchat pod vodou. To ale Harry ještě netuší, že jezerní lidé mu ukradnou Rona. Nicméně i tohle zvládne a dozví se, že třetí úkol je projít velkým bludištěm, ve kterém budou samozřejmě překážky a různí netvoři. Uprostřed bude pohár. Ten, kdo se k němu dostane první, vyhraje 1000 galeonů. Harry se k němu dostane nastejno s Cedrikem a dohodnou se, že pohár zvednou současně. Netuší ale, že je to past a pohár je přenese míle daleko, přímo k Voldemortovi. Ten Cedrika okamžitě zabije, Harryho si však ponechá. Z jeho krve a dalších přísad udělá lektvar, díky němuž znovu povstane. Silnější a děsivější, než kdy dřív.
Kapitoly:
Kapitola první - Raddleův statek
Kapitola druhá - Jizva
Kapitola třetí - Pozvání
Kapitola čtvrtá - Zpátky do Doupěte
Kapitola pátá - Kratochvilné kouzelnické kejkle
Kapitola šestá - Přenášedlo
Kapitola sedmá - Pytloun a Skrk
Kapitola osmá - Mistrovství světa ve famfrpálu
Kapitola devátá - Znamení zla
Kapitola desátá - Poprask a ministerstvu
Kapitola jedenáctá - Spěšný vlak do Bradavic
Kapitola dvanáctá - Turnaj tří kouzelnických škol
Kapitola třináctá - Pošuk Moody
Kapitola čtrnáctá - Kletby, které se nepromíjejí
Kapitola patnáctá - Krásnohůlky a Kruval
Kapitola šestnáctá - Ohnivý pohár
Kapitola sedmnáctá - Čtyři šampioni
Kapitola osmnáctá - Převažování hůlek
Kapitola devatenáctá - Maďarský trnoocasí drak
Kapitola dvacátá - První úkol
Kapitola dvacátá první - Fronta osvobození domácích skřítků
Kapitola dvacátá druhá - Nečekaný úkol
Kapitola dvacátá třetí - Vánoční ples
Kapitola dvacátá čtvrtá - Sólokapr Rity Holoubkové
Kapitola dvacátá pátá - Vejce a oko
Kapitola dvacátá šestá - Druhý úkol
Kapitola dvacátá sedmá - Tichošlápkův návrat
Kapitola dvacátá osmá - Šílenství pana Skrka
Kapitola dvacátá devátá - Sen
Kapitola třicátá - Myslánka
Kapitola třicátá první - Třetí úkol
Kapitola třicátá druhá - Maso, krev a kost
Kapitola třicátá třetí - Smrtijedi
Kapitola třicátá čtvrtá - Priori incantatem
Kapitola třicátá pátá - Veritasérum
Kapitola třicátá šestá - Na rozcestí
Kapitola třicátá sedmá - Začátek
Obal:
Zdroj: tady + kniha + net

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

30. května 2008 v 19:23 | Elizabeth |  Knihy HP
Harry Potter a vězeň z Azkabanu
( Harry Potter and the Prisoner of Azkaban )
Vydáno: Nakladatelství Bloomsbury, Londýn, 1999
Do českého originálu přeložil Pavel Medek,
Ilustrovala Galina Miklínová, graficky upravil Václav Ritina
V českém znění vydalo nakladatelství Albatros,2001
Věnováno:
Jill Prewettové a Aine Kielyové,
kmotrám swingu.
Stručný obsah:
Na začátku třetího dílu Harry po nešťastném incidentu (nafouknul sestru strýce Vernona) uteče od Dursleyových. Ve ztemnělé Magnolinové ulici zahlédne obrovitého a strašidelného černého psa. Vytáhne hůlku a nedopatřením si přivolá nachový třípatrový Zachraný autobus. Ten ho odveze do Děravého kotle, kouzelnické hospody, která zároveň slouží jako vchod na Přčnou ulici. Harry se z novin dozvídá o uprchlém vrahu Siriusi Blackovi, jenž zabil třináct lidí a nyní po dvanácti letech utekl z kouzelnického vězení, Azkabanu. Když Harry nastoupuje s Hermionou, Weasleyovými a dalšími studenty do Bradavického expresu, vezme si pan Weasley Harryho stranou a oznámí mu, že Black jde po něm. Ve vlaku si přisednou do kupé ke spícímu profesorovi obrany proti černé magii, Remusi Lupinovi. Náhle vlak zastaví a přistoupí mozkomor, Azkabanský strážný. Je to stvoření, které z lidí vysává všechno štěstí a nutí je znovu prožít nejhorší okamžiky svého života. Profesor Lupin proti němu vyšle kouzlo a zažene ho, Harry ovšem omdlí. Po příjezdu do Bradavic se Harry náhodným vyslechnutím učitelské rozmluvy dozví, že Sirius Black byl nejlepším přítelem jeho otce a také je Harryho kmotrem, ale Potterovy zradil a řekl jejich tajemství (kde bydlí) Voldemortovi. Taky prý zabil jejich dalšího přítele Petera Petigrewa. Na konci knihy unese Rona černý pes, entýž, kterého Harry viděl v Magnolinové ulici. Zjistí se, že tento pes je Sirius Black (je zvěromág - dokáže se přeměnit ve zvíře). Všechno se vysvětlí - těch třináct lidí zabil Peter a Petigrew a on taky zradil Harryho rodiče. Nakonec předstíral svou smrt a vina tudíž dopadla na Siriuse. Ukáže se, že Petigrew je taky zvěromág a mění se v krysu. Lépe řečeno, v Ronovu krysu Prašivku. Sirius chce Petifrewa zabít, ale Harry rozhodne, aby ho předali mozkomorům. Petigrew však cestou na hrad uteče a tím pádem zatknou Siriuse. Harry, Hermiona a Ron mu pomůžou utéct. Sirius zůstává s Harrym ve styku (píší si dopisy) a Harry je šťastný, že nalezl dospělou osobu, která mu dokáže nahradit otce.
Kapitoly:
Kapitoly: Kapitola první - Soví pošta
Kapitola druhá - Osudný omyl tety Marge
Kapitola třetí - Záchranný autobus
Kapitola čtvrtá - Děravý kotel
Kapitola pátá - Mozkomor
Kapitola šestá - Pařáty a čajové lístky
Kapitola sedmá - Bubák v šatní skříni
Kapitola osmá - Útěk Buclaté dámy
Kapitola devátá - Chmurná prohra
Kapitola desátá - Pobertův plánek
Kapitola jedenáctá - Kulový blesk
Kapitola dvanáctá - Patron
Kapitola třináctá - Nebelvír versus Havraspár
Kapitola čtrnáctá - Snapeova zášť
Kapitola patnáctá - Famfrpálové finále
Kapitola šestnáctá - Věštba profesorky Trelawneyové
Kapitola sedmnáctá - Kocour, krysa a pes
Kapitola osmnáctá - Náměsíčník, Červíček, Tichošlápek a Dvanácterák
Kapitola devatenáctá - Služebník lorda Voldemorta
Kapitola dvacátá - Mozkomorův polibek
Kapitola dvacátá první - Hermionino tajemství
Kapitola dvacátá druhá - Znovu soví pošta
Počet stran: 384
Obal:
Zdroj: tady + kniha+ net

Harry Potter a Tajemná komnata

30. května 2008 v 19:17 | Elizabeth |  Knihy HP
Harry Potter a Tajemná komnata
( Harry Potter and the Chamber of Secrets )
Vydáno: Nakladatelství Bloomsbury, Londýn, 1998
Do českého originálu přeložil Vladimír Medek,
Ilustrovala Galina Miklínová, graficky upravil Václav Ritina
V českém znění vydalo nakladatelství Albatros, 2000
Věnováno:
Séanu P.F. Harrisovi,
Řidiči, který vždycky práskne do bot,
a příteli do nepohody.
Stručný obsah:
Na začátku druhé knihy Harryho navštvíví domácí skřítek Dobby a varuje ho, že se nesmí vrátit do Bradavic. Strýc Vernon ho tam stejně nechce pustit a zamyká ho. Harryho vysvobodí Ron se svými bratry, dvojčaty Fredem a Georgem (odletí v létajícím autě pana Weasleyho). V Doupěti, domě Weasleyových Harry prožije šťastný zbytek letních prázdnin. Ale na nádraží, kde musí projít mezi přepážkou 9 a 10, se vyskytne problém. Když už venku zůstane jen Harry a Ron, přepážka se uzavře a spěšný vlak do Bradavic jim ujede. Proto ukradnou létající auto a vydají se do Bradavic na vlastní pěst. Při příjezdu ovšem narazí do vrby mlátičky, která auto téměř zničí a to samo odjíždí do Zapovězeného lesa. Jen díky svému štěstí nejsou vyloučeni. Harry slyší hlas, který vyhrožuje zabitím. Nikdo jiný ho však neslyší. Jednou večer se na zdi objeví krví psaný nápis: Tajemná komnata jeznovu otevřena, nepřátelé dědice- pozor! A pod ním je zkamenělá paní Norrisová, školníkova kočka. Ovšem to je pouze první oběť. Harry při schůzce soubojnického klubu zjistí, že má hadí jazyk (umí mluvit s hady) a touhle vlastností byl proslulý právě lord Voldemort. Od té doby si většina studentů i učitelů myslí, že Harry je zmijozelským dědicem. Ten najde starý deník, jehož prostřednictvím naváže spojení s Tomem Raddlem. Raddle mu ukáže, že našel toho, kdo hrozného netvora vypustil před padesáti lety. Byl to Hagrid. Harry, společně s Ronem a Hermionou, objasní, že šlo o omyl a Raddle ukázal na nesprávného. Ovšem netvor stále útočí a mezi dalšími obětmi je i Hermiona. V její zkamenělé ruce najdou papírek, kde se píše o baziliškovi, obrovském hadovi, který se narodí ze slepičího vejce, vysezeného ropuchou a který pohledem zabíjí. K tomu je Hermioninou rukou připsáno - potrubí. Netvor unese jednu studentku do Tajemné komnaty - Ginny Weasleovou, Ronovu mladší sestru. Harry s Ronem najdou vchod do komnaty a tam opravdu Ginny je, Harry se ovšem musí utkat s baziliškem, kterému dává pokyny Tom Raddle. Nakonec se ukáže, že Tom Rojvol Raddle je lord Voldemort. Harry přemůže baziliška a zničením deníku se zbaví i Raddla. Tím Harry opět oddálí Voldemortův návrat. Ale na jak dlouho?
Kapitoly:
Kapitola první - Harryho nejhorší narozeniny
Kapitola druhá - Dobbyho varování
Kapitola třetí - Doupě
Kapitola čtvrtá - V Krucáncích a kaňourech
Kapitola pátá - Vrba mlátička
Kapitola šestá - Zlatoslav Lockhart
Kapitola sedmá - Šmejdi a šepot
Kapitola osmá - Oslava úmrtí
Kapitola devátá - Nápis na stěně
Kapitola desátá - Zákeřný potlouk
Kapitola jedenáctá - Soubojnický klub
Kapitola dvanáctá - Mnoholičný lektvar
Kapitola třináctá - Přísně tajný deník
Kapitola čtrnáctá - Kornelius Popletal
Kapitola patnáctá - Aragog
Kapitola šestnáctá - Tajemná komnta
Kapitola sedmnáctá - Zmijozelův dědic
Kapitola osmnáctá - Dobbyho odměna
Počet stran: 288
Obal:
Zdroj: tady + kniha + net

Harry Potter a Kámen Mudrců

30. května 2008 v 19:11 | Elizabeth |  Knihy HP
Harry Potter a Kámen mudrců
( Harry Potter and the Philosopher´s Stone )
Vydáno: Nakladatelství Bloomsbury, Londýn, 1997
Do českého originálu přeložil Vladimír Medek,
Ilustrovala Galina Miklínová, graficky upravil Václav Ritina
V českém znění vydalo nakladatelství Albatros, 2002
Věnováno:
Jessice, která má ráda, když jí někdo vypravuje,
Anně, která to měla stejně ráda,
a Di, která tenhle příběh slyšela jako první.
Stručný obsah:
Harry, osiřelý chlapec, vyrůstající se svými nepříjemnými příbuznými, zažije největší šok svého života, když mu obr Hagrid oznámí, že je čaroděj. I přes odpor strýce Vernona, tety Petunie a bratránka Duddleyho, začíná studovat čáry a kouzla v nejlepší kouzelnické škole těch dob - Bradavicích. Získává dva nejlepší přátele na život a na smrt - Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou. Spolu s nimi se pak učí základy kouzel. Ti společně zjistí, že ve škole je ukryt Kámen mudrců, díky němuž se člověk stává nesmrtelným. Na konci knihy se utká s Voldemortem (nejhorším černokněžníkem všech dob, jenž zabil jeho rodiče a kterého Harry oslabil, když se pokoušel zabít i jeho), jehož duši má v sobě profesor Quirell, pomatený učitel obrany proti černé magii. Voldemort však Quirella nechá zemřít a sám se opět ztratí, bezmocný... Harry tedy úspěšně dokončuje první ročník Bradavické školy čar a kouzel.
Kapitoly:
Kapitola první - Chlapec, který zůstal naživu
Kapitola druhá - Sklo, které zmizelo
Kapitola třetí - Dopisy od Nikoho
Kapitola čtvrtá - Klíčník
Kapitola pátá - Příčná ulice
Kapitola šestá - Nástupiště devět a tři čtvrtě
Kapitola sedmá - Moudrý klobouk
Kapitola osmá - Učitel lektvarů
Kapitola devátá - Půlnoční souboj
Kapitola desátá - V předvečer všech svatých
Kapitola jedenáctá - Famfrpál
Kapitola dvanáctá - Zrcadlo z Erisedu
Kapitola třináctá - Nicolas Flamel
Kapitola čtrnáctá - Norský ostrohřbetý drak Norbert
Kapitola patnáctá - Zapovězený les
Kapitola šestnáctá - Padacími dveřmi a ještě dál
Kapitola sedmnáctá - Muž se dvěma obličeji
Počet stran: 285
Obaly knihy:
Úplně první:
Ostatní:
A zezadu:
Zdorj: tady! + kniha + net

Můj 2.desing!

30. května 2008 v 18:38 | Eliazebth |  Design
Čawes!!!Tak jsem zase tu!!Poslední doubou jsem to hoooooooodně zanedbávala to se přiznávám,ale prostě jsem nějak neměla chuť ani čas dělat blog! Teď jsem si udělala new desing-páč ten předtím mě už nebavil.Sice tohle není můj druhý desing ale asi čtvrtý mno ale snad to neva.........Takže doufám že se vám můj nový desing líbí,mno já vim nic moc ale snažila jsem se =o)
Můj nový deing je opět laděný do zelena(jako ty předtim,které tu ale nemám ukázané) páč zelenou vážně zbožňuju!!!!!No a v záhlaví jsou obrázky kytiček,protože teď všechno kvete :o) A z toho je odvozenej i název pro tento desing a to je: Flowers =o)