Únor 2008

Můj 6.diplom

21. února 2008 v 20:58 | Elizabeth |  Diplomas for me....
Další diplom for me!!Děkuju
proElizabethzableskovku

Sevie

17. února 2008 v 11:22 | Elizabeth |  Postavy HP
Tady je pár obrázků Severuse z filmu!!!
Click na Celý článek!!

Pro mě....

16. února 2008 v 16:06 | Elizabeth
To sem dostala od mého spřáteleného blogu-Keiry k Valentýnu!!Moc děkuju

Hůlka Severuse

12. února 2008 v 7:59 | Elizabeth |  Postavy HP
Tady je hůlka Severuse Snapea!!


Severus Snape

11. února 2008 v 21:30 | Elizabeth |  Postavy HP
Já vím,že bych měla nejdříve napsat něco o Harry Potterovi,o všech dílech a postavách,ale po přečtení sedmého dílu,sem prostě musím dát Severuse.Já ho vlastně měla ráda už od prvního dílu ikdyž tam byl vlaszně popisován jako záporná postava,ale vždycky sem věděla že je dobrý!!
!!!Pro ty co ještě nedočetli nebo nečetli sedmí díl Harryho Pottera,nečtěte dál!!!!
I když v šestém díle to s ním vypadalo hodně zle,protože zabil Albuse Brumbála v sedmičce se vlastně ukazuje že Snape jednal na Albusův příkaz.Albus měl ve zraněné černé ruce kletbu,která se šířila do celého těla takže by stejně do roku zemřel.Nechtěl trpět a tak se se Severusem domluvil už předtím než dal Snape neporušitelný slib Narcise Malfoyový.Taky se ukázalo že Snape je opravdu zcela oddán Brumbálovi a i když Harry nenáviděl pomáhal ho chránit!!!Dal Harrymu Nebelvírův meč,no teda dal..udělal to tak že Harry meč našel.A dal Harry své myšlenky díky nimž Harry zemřel,obživl a zvítězil! =o) Ale Severus Snape boužel zemřel!!Dal ho zabít Voldemort,a to jen kvůli tomu že bezová hůlka,kterou ukradl z Brumbálovi hrobky nefungovala tak jak měla.Voldemort se domníval že právoplatným majitelem hůlky je tudíž Snape,protože Brumbála zabil.Rozhodne se tedy Snapea zabít,poštve na něj svého hada Naginiho.Nagini mu prokousl krk a pak ho tam prostě nechali ležet,a Severus chudák krvácet,přitom to Voldemortovi bylo k ničemu protože Brumbála jako první odzbrojil Malfoy a Malfoye pak Harry,takže majitelem hůlky je vlastně Harry.A další krásné na Severusovi bylo že miloval!!A to Lili Potterovou!!!!!Miloval ji tak že jeho patron měl podobu laně.A díky této lásce,byl oddaný Brumbálovi.Severus Snape byl prostě nej nej nej!! Já ho mám moc ráda ♥
Informace o Severusi Snapeovi:
Severus Snape je literární postava z románů o Harrym Potterovi spisovatelky Joanne Rowlingové. Narodil se 9.ledna 1958 nebo 1959 čarodějce Eileen Lloydové Princeové, provdané Snapeové a mudlovi Tobiasovi Snapeovi, je tedy čarodějem dvojí krve. Patnáct let byl profesorem lektvarů na bradavické Škole čar a kouzel,šestnáctý rok vyučoval obranu proti černé magii. Je nejméně oblíbeným profesorem Harryho Pottera, ke kterému se od začátku chová s despektem a záští. Severus Snape má zažloutlou sinalou pleť, studené prázdné černé oči, hákovitý nos a mastné černé vlasy po ramena a žluté zuby. Obléká se výhradně do dlouhého černého hábitu, ve kterém připomíná "přerostlého netopýra". Právě v toto zvíře se sám Snape doopravdy dokáže přeměnit.
Dětství a školní léta
O Snapeově dětství před příchodem do Bradavic jsou známy jen útržkovité informace: z knih vyplývá, že manželství jeho rodičů pravděpodobně nebylo příliš šťastné a že malý Severus měl enormní zájem o magii ještě předtím, než nastoupil do Bradavic - podle slov svých spolužáků znal už při svém příjezdu "více kleteb než půlka studentů sedmého ročníku". Tato informace svědčí také o jeho nadprůměrném nadání. Harry se v pátém díle Harry Potter a Fénixův řád učí od Snapea nitrobranu, aby se jeho mysl nespojovala s myslí lorda Voldemorta. Jednou se mu podaří spojit se s myslí Snapea a vidí, jak muž s hákovitým nosem křičí na ženu, za jejímiž zády se krčí malý černovlasý chlapec. Mladý Snape leží na posteli a očividně se nudí, tak sesřeluje hůlkou mouchy ze stropu. Chlapec se snaží nasednout na koště, ale nejde mu to a děvče vedle něj se mu směje. V pátém díle se také Harry ponoří do myslánky se Snapeovými vzpomínkami. Tam uvidí Snapea, asi patnáctiletého, jak píše NKU z obrany proti černé magii, ve třídě jsou také James Potter, Sirius Black, Peter Pettigrew a Remus Lupin, a také píší práci. Když hodina skončí, jdou Pobertové k jezeru, kde si dívky močí nohy ve vodě. Je mezi nimi i Harryho matka. K jezeru jde také Snape. Když ho James a Sirius spatří, začnou na sebe všichni tři navzájem vrhat různé kletby.Pobertové jsou v přesile a tak se za Snapea postaví Lily, ale v jednu chvíli se zasměje vtipu Jamese Pottera a uražený a rozzuřený Snape ji za to nazve mudlovskou šmejdkou. Lily se otočí a odchází pryč. V sedměm díle Harryho Pottera a Relikvie smrti se dozvídáme ze Snapeovy vzpomínky, že se s Lily znali od dětství. Obdivoval její magii a seznamoval ji se světem kouzelníků, který zná díky matce lépe než Lily, jejíž příbuzní jsou mudlové. Toto přátelství ale vadí Lilyině sestře Petúnii, která žádné čarodějné schopnosti nemá, a které Snape vadí, protože je ze čtvrti, která nemá dobrou pověst a navíc jí bere sestřinu pozornost. Snape nemá Petúnii rád, protože je jen mudla. On i Lily dostanou dopisy z Bradavic a Petúnie natolik žárlí, že se s Lily přestane bavit. Tento vztah není nikdy napraven. Na škole je Snape zařazen do Zmijozelu, zatímco Lily je v Nebelvíru. Snape vyniká v předmětech lektvary a obrana proti černé magii ( v jeho případě spíš jenom černé magii). Mezi zmijozelskými se Snape mění, žárlí na Jamese Pottera a jeho přátele, protože si s Lily čím dál víc rozumějí. Navzdory tomu mu jednou James Potter zachrání život, když málem padne do léčky nastražené Siriusem Blackam. Za to ho Snape nenávidí ječtě víc. On si s Lily přestává rozumět, poslední kapkou je chvíle, kdy ji Snape nazve mudlovskou šmejdkou. I když se jí omlouvá, jejich názory jsou natolik různé, že se jejich cesty již nikdy nespojí.
Mládí
Snapeova láska k ní však stále přetrvává. Stane se sice stoupencem lorda Voldemorta tzv. smrtijedem, ale když se dozví, že věštba, kterou vyslechl od profesorky Trellawneyové v hostinci U Prasečí hlavy a donesl lordu Voldemortovi, se týká Lily a jejího syna a že je lord Voldemort chce zabít všechny, žádá Voldemorta, aby ji ušetřil. Navštíví také tajně ředitele školy Albuse Brumbála a prosí ho, aby Lily zachránil. Brumbál mu řekne, že se mu hnusí, protože chce zachránit jen Lily, ale ona že nikdy nebude bez syna a muže šťastná. Tak ho Snape poprosí, aby je zachránil všechny, že pro Brumbála udělá protislužbou cokoli. Jenže Lily položí život za svého syna a Snape je zcela zdrcen. Brumbál ho požádá, zda by mu pomohl ochránit to, za co Lily položila život a co tu po ní zbylo a to je Harry. Snape mu to slíbí, ale nechce, aby se to kdokoli kdykoli dozvěděl. Zhruba v této době požádá lorda Voldemorta Snapea, aby dělal špeha v Bradavicích. Tehdy dostane místo profesora lektvarů a ředitele zmijozelské koleje.
Profesor v Bradavicích
Ještě před Voldemortovým pádem roku 1981 vstoupuje Severus Snape do Fénixova řádu. Albus Brumbál, který jej přijímá, tvrdí, že Snape lituje svých činů a že on mu věří. Do Voldemortova pádu tedy fungoval jako dvojitý agent. Vystavoval se smrtelnému nebezpečí ze strany Voldemorta a smrtijedů jen proto,aby ochránil syna Lily Potterové- Harryho.Přestože je nepopiratelným odborníkem na lektvary a vynikajícím kouzelníkem, jeho pedagogické metody jsou značně rozporuplné. Svým studentům se často vysmívá a ponižuje je a viditelně nadržuje své vlastní koleji. Velice rád strhává body nebelvírskám studentům, které nenávidí ještě více, než ostatní. V první knize Harry Potter a Kámen mudrců ho Harry se svými přáteli podezírají, že chce ukrást Kámen mudrců pro Voldemorta, na konci knihy se však dozvídáme, že Kámen chtěl ukrást profesor Quirrel a Snape ho ochraňoval. Také rok po roce usiluje o místo profesora obrany proti černé magii, které mu patnáct let ředitel Albus Brumbál nepřidělil. Teprve poslední rok svého působení v Bradavicích toto místo získá. Nutno dodat, že velmi pozvedne úroveň tohoto předmětu. Na konci téhož školního roku, při napadení Bradavic smrtijedy zorganizovaném Dracem Malfoyem, zabije odzbrojenéhoAlbuse Brumbála kletbou Avada Kedavra. Tento čin je však spáchán na přímou žádost samotného Albuse Brumbála. Po pokusu o zničení jednoho z viteálů, je Brumbál postižen kletbou, která ho pomalu zabíjí. Blízká smrt je pro něj tedy nevyhnutelná. Protože ale věří, že Draco Malfoy se ještě může změnit, nechce aby ho zabil. Proto si na Snapeovi vyžádá slib, aby ho zabil sám, namísto Malfoye. Snape pak uprchne společně se smrtijedy na neznámé místo. Krátce poté se Voldemort dostává k plné moci a Snape se stává bradavickým ředitelem. I když je na straně dobra, podaří se mu až do úplného konce klamat Pána zla. Ten ho zabije jen proto, že se domnívá, že Snape se zabitím Albuse Brumbála stal právoplatným majitelem Hůlky osudu, jenže hůlka sice patří kouzelníkovi, který předchozího majitele porazil nebo zabil, ale Brumbála před smrtí odzbrojil Malfoy a toho později odzbrojil Harry. Právoplatným majitelem hůlky je tedy Harry.
Severus Snape a Lily Evansová- vdaná Potterová
Harry se příliš podobá svému otci, na kterého má Snape jen ty nejhorší vzpomínky. Ti dva k sobě nikdy nenajdou cestu, ale přetrvávající láska k Lily způsobí, že Snape nikdy Harrymu doopravdy neublíží a když mu hrozí smrtelné nebezpečí, vždycky ho chrání. Byl to on, kdo mrazivého večera poslal k Harrymu svého patrona v podobě laně, což byl mmj. také patron Lily Potterové a předal mu pravý meč Godrika Nebelvíra, aby jím mohl zničit jeden z viteálů. Smrt Severuse Snapea je o to bolestnější, že nám byla ukázána pravá tvář tohoto muže až po jeho smrti, kdy si Harry prohlédne jeho vzpomínky, které mu Snape předá těsně před svou smrtí. Teprve tehdy Harry zjišťuje, že Snape ho celou tu dobu chránil. Se Severusem Snapem odchází také poslední spojka Harryho s minulostí rodičů a jejich přátel.
zdroj: wikipedie
A tady pá obrázků Severuse Snapea(z filmu,kreslené):

Blend s Alyssou!

9. února 2008 v 15:39 | Elizabeth
Tady je můj blend s Alyssou Milano.Vím není nic moc ale mě se líbí!!!
V originální velikosti musíš clicknout na CELÝ ČLÁNEK ↓

Moje colorky

9. února 2008 v 15:36 | Elizabeth
Tak tady je pár mých colorek.mě se docela líbí!!A vám??

Jack Sparow

7. února 2008 v 19:47 | Elizabeth |  Johnny Depp
Jedna z neslavnějších a nejvýznamějších rolí Johnnyho Deppa je role kapitána Jacka Sparowa!!A tady je něco o Jackovi
Jack Sparrow
Kapitánu Jacku Sparrowovi koluje v žilách možská voda.Údajně se narodil při tajfunu na pirátské lodi,aspoň to tak jeho kamarádi říkají.Nepřátelé se nestarají o to,jestli jeho srdce přečerpává krev,vodu anebo rum.Ti ho chtějí vidět viset na oprátce nebo ležet na dně moře.Ale Jack vždy dokáže zázračně uniknout z jejich spárů.Díky odvaze,štěstí a mazanosti se vyvlékne i z těch nejošemetnějších situací.
Jak těžké je kormidlovat!
Jack je nejšťastnější za kormidlem Černé perly.Tato loď pro něho znamaná mnohem víc než jen ,,kýl,trup,palbu a plachtoví..."-je to jeho svoboda.I když se proti němu vzbouří posádka,Jack Sparrow bude vždy kapitán a Černá perla jeho loď.
Potetován a označen
Pod modrým tetováním vrabce na Jackově pravé paži je vypáleno malé ,,P"-důkaz toho,že byl obviněn z pirátství.
Elizabethin škrtič
Jack působí jako strašný pirát,který nic nevpustí mezi sebe a svoji svobodu anebo bohatství.Ale není tak zlý,jak se zdá.Jeho hrozba,že Elizabeth zardousí okovy,kterými má spoutané ruce,je finta.Jack by mohl zabít půvabnou ženu,kterou právě zachránil před utonutím?
Vyšňořený
Jack je tak trošku dandy a jeho oděv na první pohled prozrazuje kapitána.Dlouhé kalhoty,námořnické holiny,šerpa vyzdobená uzly ho odlišují od posádky jeho lodě.
Oblíbený u dam
Jackova inteligence,šarm a ušlechtilá povaha z něho dělá oblíbeného společníka.Tak oblíbeného,že mu dokonce dělá potíže zapamatovat si jména a tváře.Třebaže dámy v tavernách Tortugy nepustily Jacka z hlavy,všechny si svorně myslí,že pár facek by mu občerstvilo paměť.
Jo Ho Ho,nalejte rum
Pití je jedno z nejoblíbenějších potěšení piráta.Stejně tak jako všichni piráti i Jack věří,že ,,rum tě přenese přes časy,kdy jseš bez peněz,spíš než naopak".
Král zlodějů
Jack miluje skvosty.Na Isla de Muerta se do nich oblékne.Na krk si zavěsí šňůry perel,ruce si nazdobí prsteny a na hlavu si nasadí zlatou korunu.
Rafinovaný Jack
Výřečnost pomáhá kapitánu Jackovi k tomu,aby si proklestil cestu kolem nejostražitějších hlídek-aspoň na čas.Aby se dostal na palbu Interceptoru,řekne jeho hlídce,že Černá perla může předstihnout kdejakou loď.Zatímco se hlídkující dohadují,jestli Černá perla se svojí posádkou zatracených námořníků vůbec ještě existuje,Jack vklouzne na palbu.
Není úniku?
Kde květnatá slova nezaberou,osvědčují se podvody.Jack drží Elizabeth jako rukojmí,ale je obklopek namířenými bodáky,a tak je téměř jisté,že skončí na šibenici.Naštěstí je nedaleko příhodný nákladní jeřáb se silným lanem,který se dá využít k úniku do bezpečí.
zdroj je tady- http://eviiika.blog.cz/ upa nej blog o pirátech!!!

Johnny Depp

7. února 2008 v 19:44 | Elizabeth |  Johnny Depp
Johnny Depp
Datum narození:09.06.1963
Místo narození:Owensboro, Kentucky, USA
Znamení:Blíženci
Životopis:
Johnny Depp se narodil 9. června 1963 v Kentucky. Dětství a pozdější bouřlivé dospívání prožil s rodiči a třemi sourozenci na Floridě. Během studií na střední škole byla jeho největší vášní elektrická kytara a hraní v rockové kapele. Po rozvodu rodičů začal mít problémy s drogami, později připojil i drobné krádeže. Již ve dvaceti letech (v roce 1983) se oženil s Lori Ann Allison (po třech letech se rozvedli), která pracovala u filmu jako maskérka . A právě ona udělala pro jeho hereckou kariéru první a nejdůležitější krok. Seznámila ho totiž s Nicolasem Cagem, který ho poté představil svému agentovi. A první filmová role na sebe nedala dlouho čekat. Depp tak v roce 1984 herecky debutoval v klasickém hororu Wese Cravena Noční můra v Elm Street. Neponechal nic náhodě (ani přirozenému talentu), začal navštěvovat herecké kursy v losangeleském Loft Studiu a následně získal maličkou roli vojáka v Četě Olivera Stonea.
Pak ale přišla role, která s jeho kariérou zahýbala nejvíce. Nejednalo se o roli filmovou, ale televizní. Mladý detektiv Tommy Hanson pracující v oddělení zaměřeném na zločinnost mladistvých v seriálu Jump Street 21, mu vynesla slávu a davy fanynek. V té době si ho všiml Tim Burton. Johnny získal hlavní roli v jeho zvláštním filmu Střihoruký Edward (za tuto roli získal svou první nominaci na Zlatý Glóbus). Deppovou partnerkou se ve filmu stala Winona Ryder a jejich následně vzniklý vztah byl velice intenzivní, což dokazuje i Deppovo tetování na pravé paži - "Winona Forever".
Rok 1993 pro něj nebyl zrovna nejšťastnější. Po třech letech skončil jeho vztah s Winonou a v jeho nočním klubu Viper Room v Los Angeles se předávkoval drogami jeho kamarád a vycházející herecká hvězda River Phoenix. Ovšem v tomtéž roce byl do kin uveden snímek Co žere Gilberta Grape švédského režiséra Lasse Hallstroma. Depp podal v roli Gilberta - mladíka na kterém leží zodpovědnost za celou rodinu a hlavně mentálně postiženého bratra (v podání Leonarda DiCapria) - výborný výkon a celkový velmi dobrý dojem, který snímek zanechal, byl z velké míry jeho zásluhou (a samozřejmě DiCapria nominovaného za svou roli na Oscara).
A pak přišla další spolupráce s Timem Burtonem. Tentokrát se jednalo o snímek Ed Wood o nejhorším režisérovi všech dob. Burtonovi se povedla jak výtvarná stránka filmu (film natočil černobíle), tak i herecká. Rozhodně se film nedá srovnat s žádným jiným filmem, popisujícím život osobnosti, která skutečně žila. Depp je ve své roli téměř k nepoznání a to kromě zjevu i herecky. Dokázal úžasně zachytit Woodovo neuvěřitelné nadšení pro film a také hluboké odhodlání točit za každou cenu, i když jeho tvorba nestála za nic. Na plátně se prostě stal Edem Woodem.
O rok později dostal možnost zahrát si ve filmu Don Juan DeMarco největšího milovníka všech dob. V ten samý rok zabrousil Johnny na opačnou stranu americké filmové tvorby. Ve film Dead Man ztvárnil spisovatele Williama Blakea. Černobílý a totálně nezávislý snímek natočil Jim Jarmusch, režisér pokládaný za krále nezávislého filmu, Deppovi ještě více než jindy záleží na tom, aby si vybíral projekty, které ho zajímají a může v nich hrát složité charakterní postavy. Díky tomu jeho snímky nemají zrovna velký komerční ohlas, ale o to více bývají kvalitní. Tak jako Krycí jméno: Donnie Brasco, kde si zahrál tajného policistu, infiltrujícího se do mafie. Zahrál si zde po boku Al Pacina a velice přesvědčivě ztvárnil muže, který se musí potýkat sám se sebou a svojí náklonnosti k lidem, jež sice stojí na opačné straně zákona, ale k nimž během výkonu své práce získá respekt a jistou náklonnost. I film Strach a hnus v Las Vegas patří mezi velmi netradiční snímky. Film natočil Terry Gilliam (12 opic) a myslím, že jméno režiséra pro představu o zvláštnosti tohoto filmu bohatě stačí. Depp si zde zahrál novináře Raoula Dukea, který je stále pod vlivem silných drog a jeho představy podle toho také vypadají.
V roce 1999 se opět sešel s Timem Burtonem a společně natočili Ospalou díru, obrazově brilantní retrohoror. Johnny Depp dodal svému policejnímu konstáblu Ichabodu Craneovi magičnost a do filmu se dobře hodící gotickou tvář. V poslední době jsme Johnnyho mohli vidět v dramatu Než se setmí a to hned v dvojroli transsexuála a kubánského vězeňského dozorce. A znovu si také úspěšně zopakoval spolupráci s Lassem Hallstromem, tentokrát ve filmu Čokoláda, kde si zahrál cikána, do kterého se zamiluje svobodná matka v podání Juliette Binoche. A nyní přichází i do našich kin životopisný snímek Kokain, kde hraje George Junga, největší americkou spojku s kolumbijskými drogovými kartely, muže, jenž kokain rozšířil v 70. a 80. letech do celých Spojených států. I s touhle rolí si dokázal docela dobře poradit a docílit potřebné autentičnosti.
I když je Depp především hercem dramatických rolí ve vážných snímcích, najde se v jeho filmografii i odlehčení. Mezi ně patří dobrodružný snímek Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003), kde Johnny Depp exceluje v roli piráta Jacka Sparrowa. Jeho role je veskrze komická a je vidět, že Depp postavu dokonale užíval. To ocenila také Akademie, když ho za tuto úlohu nominovala na Oscara. Další nominace se Depp dočkal hned o rok později, a to za tragikomedii Hledání Země Nezemě o vzniku divadlení hry o Peteru Panovi.
Po několika známostech, mezi které patřila i topmodelka Kate Moss, se Johnny usadil a oženil s francouzskou zpěvačkou a herečkou Vanessou Paradisovou. 27 Mkvětna 1999 se jim narodila dcera Lily-Rose Melody a 10. dubna 2002 se jim ve Francii narodil syn Jack. Pro Johnnyho Deppa je v současnosti rodina vším.
A právě ona udělala pro jeho hereckou kariéru první a nejdůležitější krok. Seznámila ho totiž s Nicolasem Cagem, který ho poté představil svému agentovi. A první filmová role na sebe nedala dlouho čekat. Depp tak v roce 1984 herecky debutoval v klasickém hororu Wese Cravena Noční můra v Elm Street. Neponechal nic náhodě (ani přirozenému talentu), začal navštěvovat herecké kursy v losangeleském Loft Studiu a následně získal maličkou roli vojáka v Četě Olivera Stonea.