Pán Prstenů:Společenstvo Prstenu

11. prosince 2007 v 20:59 | Elizabeth |  Pán Prstenů
Pán Prstenů:Společenstvo Prstenu
Originální název:The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Motto:Jeden prsten vládne všem, Jeden jim všem káže. Jeden všechny přivede, do temnoty sváže.
Typ filmu:Akční/Dobrodružný/Fantasy
Rok výroby:2001
Režie:Peter Jackson
Hrají:Elijah Wood,Orlando Bloom,Ian McKellen,Liv Tyler,Viggo Mortensen,Sean Astin,Cate Blanchett,John Rhys-Davies,Billy Boyd,Dominic Monaghan,Christopher Lee,Hugo Weaving,Sean Bean,Ian Holm,Craig (I) Parker, Michael Elsworth , Lawrence Makoare , Brent McIntyre , Peter McKenzie , Ian Mune , Cameron Rhodes , Sam La Hood , Lee Hartley , Philip Grieve
Popis: Hlavním hrdinou je hobit Frodo Pytlík, který se ve své vlastní domovině zvané Středozemě dostal do samotného centra bitvy mytických proporcí. Bude muset během svého putování prokázat, že moc přátelství a individuální odvahy dokáže úspěšně čelit i těm nejničivějším silám temnoty.
Frodova dobrodružství odstartuje dar jeho příbuzného Bilba. Od něj získá magický prsten, který Froda postaví do souboje se silami zla reprezentovanými krutovládcem Sauronem. Ten touží za každou cenu získat prsten, protože je pro něj zdrojem neomezené moci, jedině s jeho pomocí se mu může podařit zotročit lid Středozemě a stát se jeho neomezeným pánem.
Ve snaze čelit Sauronovým temným plánům, se musí Frodo spojit s několika dalšími bytostmi. Vytvoří s nimi takzvané Společenstvo složené z jeho přátel, čaroděje, elfa, trpaslíka a dalších pomocníků, se kterými se vydá na cestu na jejímž konci doufají, že se jim podaří prsten jednou provždy zničit. Jejich cesta však prokáže, že nejenom magické prsteny, ale také sounáležitost všech živých bytostí mohou dokázat netušené věci. Musí však čelit nejen nebezpečím, která na ně číhají na územích ovládaných Sauronem, ale i rozkladné moci samotného prstenu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama